Ukrajinska Premierliga: Dvije asistencije Srne, jedna Eduarda

26. listopada 2013. - 19:18
Nogometaši Šahtara deklasirali su Zorju iz Luganska s 4-0 u utakmici 14. kola ukrajinskog prvenstva.

Odličnu su igru pritom pružila i dvojica hrvatskih reprezentativaca, Darijo Srna i Eduardo da Silva. Šahtar je glavninu posla obavio već u prvom poluvremenu. Taras Stepanenko je doveo aktualnog prvaka u vodstvo u 14. minuti, a samo pet minuta kasnije već je bilo 2-0. Strijelac je bio Bernard nakon proigravanja Srne.

U 22. minuti Eduardo je pronašao Srnu na desnoj strani, a kapetan Šahtara je proslijedio loptu do Facunda Ferreyre koji je dodatno povećao prednost domaćih. Ferreyra je postigao i posljednji gol na utakmici u 52. minuti, a loptu mu je pritom dodao Eduardo.

Šahtar je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice s 32 boda. Dva boda, ali i dvije odigrane utak...
25. travanj 2024 16:47