Sport Domaći nogomet

Kvalifikacije za EP U19: Hrvatska bez drugog kruga

Mladi hrvatski nogometaši, igrači do 19 godina starosti, nisu se uspjeli plasirati u drugi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se dogodine održati u Mađarskoj…

Naša reprezentacija, koju je na turniru u Češkoj vodio Dražen Madunović, u trećem je kolu poražena od domaćina s 3-0. Hrvatska je bila nokautirana nakon samo 22 minute igre. Već u prvoj minuti je zabio Jiri Sodoma, u 17. je na 2-0 prednost povećao Jakub Vichta, a pet minuta kasnije je potpuno grogiranu Hrvatsku dokrajčio Dominik Mašek.

U drugoj utakmici dana Cipar je pobijedio Gibraltar sa 7-0 i to je ono što je našu reprezentaciju izbacilo iz drugog kruga kvalifikacija. Naime, i Hrvatska i Cipar imaju gol-razliku +4, ali Ciprani su zbog jednog postignutog pogotka više osvojili drugo mjesto u skupini. A sedmi gol protiv Gibraltara su zabili u sudačkoj nadoknadi.

No, mladi Hrvati ponajprije mogu žaliti zbog načina na koji su ispustili pobjedu protiv Cipra u subotu. Tada su, naime, Tin Jedvaj i društvo vodili s 2-1 sve do pete minute sudačke nadoknade kada su Ciprani izjednačili. Da su naši pobijedili, već nakon dva kola bi osigurali prolaz dalje.