Sport Domaći nogomet

prvo mjesto tek teorija

Remi Hrvatske i Srbije na Marakani, Vatreni će za Brazil morati u doigravanje

Srbija - Hrvatska 1:1 (0:0)

Beograd. Stadion "Marakana". Gledatelja oko 30.000. Sudac Felix Brych (Njemačka) – 7.
Crveni karton, drugi žuti: Nemanja Matić (Srbija), zbog prekršaja u 74. minuti
Crveni karton, izravni: Josip Šimunić (Hrvatska) u 80. minuti zbog grubog prekršaja.
Žuti kartoni: Mitrović, Tošić i Fejsa (Srbija), te Da Silva, Vukojević i Srna (Hrvatska)
Strijelac: 0:1 Mandžukić (53), 1:1 Mitrović (66)
Najbolji igrač: Mario Mandžukić (Hrvatska)

Srbija (4 – 2 – 3 – 1): Stojković (6) – Ivanović (6,5), Subotić (6,5), Nastasić (6,5), Kolarov (6) – Fejsa (6), Matić (7) – Tošić (5,5) (od 56. Sulejmani -), Đuričić (5,5) (od 56. Tadić 6), Marković (6,5) (od 79. R. Petrović -) – Mitrović (7).

Hrvatska (4 – 2 – 3 - 1): Pletikosa (7) – Srna (7), Ćorluka (6) Šimunić (6), Lovren (5,5) – Vukojević (6,5), Modrić (6,5) – Olić (5,5) (od 56. Perišić -), Da Silva (5,5) (od 64. Kovačić -), Rakitić (6) (od 77. Jelavić -) – Mandžukić (7).

Ocjene igrača:

Stipe Pletikosa 7 – vrlo siguran
Darijo Srna 7 – sjajna akcija i asistencija prema Mandžukiću.
Vedran Ćorluka 6 – uglavnom solidan
Josip Šimunić 6 – dobar, pouzdan, a onda je morao napraviti crveni karton, grub faul, da ne poteče kontra jedan na jedan.
Dejan Lovren 5,5 – najslabija karika, nije bio uvjerljiv
Ognjen Vukojević 6,5 – svoje je defanzivno odradio
Luka Modrić 6,5 – čuvao je loptu, ali premalo dao u konstrukciji igre
Ivica Olić 5,5 – gurnut sasvim na desni bok, pretvorio se u obrambenog igrača koji je mislio samo na Kolarova
Ivan Perišić – odmijenio veterana Olića, prebačen na lijevu stranu.
Eduardo Da Silva 5,5 – malo ga je bilo u igri
Dejan Rakitić 6 – malo iskorišten prema naprijed
Mario Mandžukić 7 – egzekucija manirom rasnog strijelca. Pritajen, a onda u datom trenutku neumoljiv!
Od 64. Mateo Kovačić i od 77. Nikica Jelavić premalo su proveli u igri...

Tijek susreta:

0 - Hrvatsku je na Marakani dočekao veliki transparent Vukovar. Naravno, na ćirlici...

0 - Nogometaši Srbije su izašli na stadion uz zvuke - Severine.

0 - Štimac napada Srbe s Mandžukićem, Eduardom i Olićem.

0 -Na stadionu je 30.000 navijača.

0 - Početak utakmice kasnit će barem pet minuta.

0 - Hrvatska himna gotovo se nije čula od zvižduka s tribina.

1 - Počela je utakmica.

3 - Neugoda pred našim golom, sjurio se Marković prema našem kaznenom prostoru, u dvoboju protiv Šimunića efektno pao, ali njemački sudac Brych je samo odmahnuo rukom i pustio igru dalje.

6 – Vratnica Srbije, kakva sreća po Pletikosu. Korner je izveo Tošić, po zemlji, Đuričić je preskočio, a na tri metra sam je loptu dobio Mitrović koji je snažno zakucao u stativu.

16 – Opet vruće pred našim golom, stisla nas je Srbija, ugurala u naših 30 metara, i iz toga je uslijedila nova opasnost, Tošić je probio sa desne strane, pucao dijagonalu u daljni kut, ali se Pletikosa dobro ispružio i prstima odbio loptu u korner, srećom i Đuričić je bio daleko da bi pokupio "otpadak".

18 – Ivanović je odlično potegao za dvadesetak metara, desnom nogom, vanjski felš, srećom iznad Pletikosina gola.

22 – Pletikosa je budan, na vrijeme je presjekao ubačaj Ivanovića koji je prethodno pobjegao Rakitiću.

26 – Opet korner i opet opasnost, Nastasić je dobro skočio, ali nije dobro pucao glavom.

28 – Tošić je pokušao iznenaditi Pletikosu, umjesto nabačaja u kazneni prostor, ali je ta dijagonala bila prejaka i neopasna, otišla je preko gola.

30 – Nakon pola sata prvi put je Hrvatska stigla smislenom akcijom u blizu gola Stojkovića, Srna je uspio ubaciti, Olić zahvatiti glavom loptu, ali loše i bezopasno.

40 – Još jedna opasnost pred našim golom, naši su malo zaspali očekujući zaleđe, ali se Đuričić nije snašao, a u nastavku akcije je i Mitrović pucao pored gola.

41 - Eduardo ima karton, prvi za Hrvatsku.

45 - Igra se još jedna minuta.

45 - Požutio je još jedan Srbin, Fejsa.

POLUVRIJEME

46 - Štimac u nastavak šalje istu postavu.

50 – Pao je pritisak Srbije, nisu više na otvaranju drugog poluvremena toliko moćni u napadima, iako ni mi nemamo nekakvih posebnih rješenja

0:1 MANDŽUKIĆ
53 – Poveli smo iz prve akcije, prvog udarca prema golu. Srna je na našoj polovici igrališta presjekao jednu loptu, povukao je desetak metara i onda uputio oštru okomicu u prostor gdje je zaspao Kolarov, a Mandžukić je primio i krenuo sam prema Stojkoviću. Mirno i rutinirano je pogledao gdje je srpski vratar, izbjegao klizeći star Subotić i pogoditi mrežu za vodstvo.

55 – Mitrović je samo za trenutak izmakao pažnji Ćorluke, ali je na vrijeme reagirao Šimunić

58 - Pletikosa je krenuo "u nepoznato", sa vrha kaznenog prostora odbio loptu koju su Srbi brzo vratili prema šesnaestercu, ali Marković je pokušaj završio iznad gola

1:1 MITROVIĆ
66 – Lovren je neozbiljno reagirao u startu prema Ivanoviću i skrivio faul. Ubacio je odlično Sulejmani na peterac, a tamo je Mitrović nadskočio Ćorluku i zakucao glavom loptu u našu mrežu za poravnanje

71 – konačno smo došli i do prvo kornera na utakmici, Mandžukić ga je izborio u dvoboju sa Nastasićem, no nakon ubačaja Srne nije bilo opasnosti po Srbiju.

74 - Pocrvenio je Nemanja Matić u svom prvom nastupu za Srbiju nije izdržao, prvo je u 68. minuti dobio žuti karton, da šest minuta kasnije oštro startao na Vukojevića i sudac Brych nije imao više strpljenja za srpskog veznog igrača

79 - Srna je izveo korner, obrana je Srbije očistila situacija i krenuli u idealnu kontru, Sulejmani je prekuno naprijed i na centru gurnuo loptu u for kada ga je Šimunić nesportski "pomeo" i zaradio izravni crveni karton

84 - Imali smo dosta sreće i Pletikosu mirnog na golu, dugo su Srbi pleli mrežu oko našeg gola, na kraju je Sulejmani ubacio loptu na naš peterac gdje je Mitrović nadskočio naše stopere, ali je Pletikosa ipak uhvatio loptu.

86 - Čini se da su se Srbi brže oporavili od šoka crvenih kartona, povukli su čvršće i opet izbacili Mitrovića u prazan prostor, no Pletikosa je bio budan i odnio loptu ispred napadača Srbije

89 - Perišić je pokušao sa lijeve strane, dosta je vukao, ali je na kraju Stojković bio oprezna i otklonio opasnost

90 - Igrat će se još četiri minute.

90 + 3 - U samom kraju Srbije je zaprijetila, Sulejmani je prošao po desnoj strani, ubacio dugu loptu na drugu stativu gdje je Tadić pokušao glavom srećom neprecizno.

KRAJ - Vatreni će do Brazila ipak morati igrati dvije šokantne utakmice doigravanja.