Sport Dalmacija u balunu

Velika fešta u Baškoj Vodi

Urania ‘šesticom’ zakoračila u Treću ligu, Zagora slavila na gostovanju u Škabrnji

Nogometaše Uranije došli su bodriti svi, od načelnika i donačelnika Baške Vode Joška Rošćića i Filipa Vidulina, direktora Hotela Baška Voda Jakše Medića, a među gostima su bili brojni nogometni funkcioneri dalmatinskih klubova.

Nakon što je sudac Zvonimir Sinovčić odsvirao kraj utakmice razdragani igrači i navijači dugo su pjevali himnu Uranije: “tres trese se tko u Uraniu dirne se, ježa će gutati ko u Uraniu dirne se, tres tres trese se”.

Urania je povela u 34. minuti, stoper gostiju prekršajem je zaustavio Petričića u kaznenom prostoru i sudac Sinovčić pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Pejković koji je loptu poslao u jednu a vratara Milinu u drugu stranu. Baškovođani su u 41. minuti poduplali vodstvo, na dodavanje Pejkovića snalažljivi Zebić naciljao je mrežu Miline.

Župa Dubrovačka je jedinu pravu priliku imala u 55. minuti, Smolčić je izbio sam ispred Brkulja koji je čudesnom obranom sačuvao vrata domaćih. Domaći su sa 3:0 poveli u 58. minuti, D.Tomaš je bio asistent a Zebić strijelac. Nakon toga igra gostiju se potpuno raspala.

Krešimir Radić, predsjednik Uranije: Ipak je liga NS Split puno kvalitetnija od ostalih. Hvala igračima i gledateljima koji su nas došli podržati.

Josip Papić, trener Župe Dubrovačke: Urania je bila puno bolja momčad i ja im čestitam na dobroj igri.

U Škabrnji također se igralo pred punim tribinama, a igrač odluke bio Željko Sablić koji je zaslužan za prvi gol Slugana, a drugi sam zabio.

Urania - Župa Dubrovačka 6:0 (2 :0)

Baška Voda -  SC Ante Jurišić-Ako. Gledatelja 750. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) - 8.
Strijelci: 1:0 Pejković (34-11.m), 2:0 Zebić (41), 3:0 Zebić (58), 4:0 Pejković (85), 5:0 Kujundžić (89), 6:0 Pejković (90).
Najbolji igrač: Mario Pejković (Urania).

Urania: Brkulj (7), J.Tomas (7,5), D.Tomas (7) (od 55. Kujundžić 7,5), Žižić (7), Božić (7), Jezidžić (7) (od 80. Bitanga -), Zebić (8), D.Tomaš 7 (od 67 Kujundžić 7,5), Petričić (7), L.Tomaš (7,5), Pejković (8,5).

Župa Dubrovačka: Milina (5), Šećer (5), Grgurović (5) (od 46 Soldić 5), Grbić (5), Kajba (5,5), Kovačić (5), Lonza (5), Raguž (5), Mijodanić (5), Smolčić (5,5), Nađ (5).

Škabrnja - Zagora 0:2 (0:1)

Škabrnja - Igralište Vlačine. Gledatelja 700. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) - 6,5.
Strijelci: 0:1 Slugan (40), 0:2 Sablić (53).
Najbolji igrač: Željko Sablić (Zagora).

Škabrnja: J. Škara 6, Paleka (7), Š. Škara (6,5), Lekaj (6,5), Bacalja (6,5), Vrsaljko (6) od 66. Vukorepa-), F. Bilaver (6,5), I. Bilaver (6,5), Plecić (6) od 75. Žilić -), Mičić (6) od 51. Jakušić (6).

Zagora: Vukić (6,5), Maleš (7), Pleština (6), Sablić (7), Slugan (7), Jurišić (6) od 79. D. Vučemilović-Alegić-), Ćaleta (6), Dronjić-(od 34. N. Vučemilović-Alegić 6), Borzan (6), Brnadić (6,5).