OstaloŠok na svjetskom prvenstvu

Bolt je bio nadomak pobjede, a onda se umiješao najomraženiji atletičar svijeta...

6. kolovoza 2017. - 01:01
2017-08-05T182907Z_420786909_UP1ED851FCIIH_RTRMADP_3_ATHLETICS-WORLD-M100-SEMIS.JPG

NOVO - Amerikanac Justin Gatlin (35) osvojio je naslov svjetskog prvaka na 100 metara na atletskom SP u Londonu svladavši najvećeg sprintera svih vremena Jamajčanina Usaina Bolta (30) u njegovoj posljednjoj pojedinačnoj utrci u karijeri, Bolt je na kraju osvojio broncu jer je brži od njega bio još jedan Amerikanac Christian Coleman (21).

U samoj završnici vrlo izjednačene utrke u kojoj su Bolt i Coleman, koji su imali najbolja vremena polufinala, trčali jedan do drugoga u stazama 4 i 5, najviše obraćali pozornost jedan na drugoga, iznenada je na čelo iz staze 8 izbio Gatlin i stigao do neočekivane pobjede.

Gatlin je slavio s vremenom 9.92 sekunde, Coleman je završio kao drugi sa 9.94, a Bolt kao treći sa 9.95.

Zbog brojnih dopinških afera Gatlin je jedan od omraženijih atlet...

18. travanj 2024 10:32