Ostalonevjerojatno

Četiri paraolimpijca imala bolje vrijeme od olimpijskog pobjednika

13. rujna 2016. - 12:20
baka.JPG

Fouad Baka, alžirski paraolimpijac, osvojio je četvrto mjesto u utrci na 1500 metara na Paraolimpijskim igramam u Riju. Drvena medalja sigurno ga je razočarala, ali za utjehu mu ostaje činjenica da bi sa svojim vremenom 3:49.84 osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Ova nevjerojatna činjenica dosad je nezabilježena u povijesti, a u kategoriji T-13 u kojoj se Baka natječe još su tri trkača imala bolje vrijeme od olimpijskog pobjednika Matthewa Centrowitza koji je u Riju prošlog mjeseca pobijedio s vremenom 3:50.00.

T-13 je kategorija za slabovidne osobe, a Fouadov brat, Abdellatif osvojio je zlatnu medalju s vremenom 3:48.29 što je ujedno i novi svjetski rekord.

Centrowitz je zlato u Riju osvojio odličnom taktikom jer je utrku jako usporio da bi imao šanse osvojiti zlato...

24. travanj 2024 20:36