Nogometkvalifikacije

Mlada U-19 reprezentacija korak bliže Euru: važnu ulogu u pobjedi protiv Islanda imao i nadareni Šibenčanin

Piše Šibenski.hr
23. ožujka 2022. - 16:57

U prvom susretu Elitnog kola kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo, mlada hrvatska reprezentacija do 19 godina u Karlovcu je svladala Island 2:1.

Izabranici Josipa Šimunića do vodstva su stigli u 14. minuti golom Stojkovića. Island je izjednačio u 33. preko Oskarssona.

U 72. minuti Barišić nije realizirao jedanaesterac, a dvije minute kasnije Cvijanović je zabio za pobjedu Hrvatske.

Za navijače Šibenika svakako treba istaknuti da je do 92. minute igrao nadareni veznjak Narančastih Niko Rak.

Niko Rak s brojem 4

Robert Fajt/Cropix

Hrvatsku 26. ožujka čeka ogled s Rumunjskom, a tri dana kasnije s Gruzijom. Plasman na Europsko prvenstvo ostvarit će samo prvoplasirana reprezentacija.

Hrvatska: Kolić, Macolić (od 63. Soldo), Bradarić, Perković, Cvijanović, Rak (od 92. Išlić), Lusavec, Vidović, Špeljak (od 63. Šaranić), Stojković, Frigan (od 63. Barišić).

05. svibanj 2024 01:46