NogometČETVRTI RANG

Ostalo još 90 minuta, Marko Pinčić produžio ugovor, pa u gostima razbio Kamen, Listar, pa tri puta Delevski!

18. svibnja 2024. - 20:08

PREDZADNJE, 29. KOLO

Petak, 17. svibnja, Mravince: Sloga – Primorac BNM 1:1, subota, 18. svibnja, Kaštel Gomilica: GOŠK KG – Junak 0:1, Metković: Neretva – HRNK Zmaj 1:0, Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:4, Klis: Uskok – Hrvatski vitez 1:2, Vodice: Vodice – Zadar 1:1, Split: RNK Split – Omiš 2:1, nedjelja, 19. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Zagora,

Zadranin Marko Pinčić je produžio ugovor, te će i iduće sezone biti trener GOŠK Dubrovnik 1919., koji je u predzadnjem kolu dobio Kamen usred Ivanbegovine s 4:2. Izgubio je prvo poluvrijeme, drugo počeo pogotkom Josipa Listara u 48. minuti, a onda je terenom jurila dubrovačka momčad, a rezultat toga su tri pogotka Antonia Delevskog za treću gostujuću pobjedu ove sezone! Kamen je na kraju uspio ublažiti poraz.

Pinčić je momčad preuzeo kad je bila na dnu, a danas su iza njezinih leđa HRNK Zmaj, RNK Split te Kamen. Samo jedan sastav ispada, a to je makarski. Za njega nakon predzadnjeg kola više nema spasa. Izgubio je u Metkoviću, a RNK Split dobio Omiš kod kuće, te splitski ‘crveni‘, koji su predzadnji sad imaju šest bodova više.

U ovom trenutku još se ne zna prvak. Zadar je mogao pobjedom u Vodicama to osigurati, ali nije pobijedio - 1:1. Istina, ima pet bodova više od Zagore, koja je druga, ali koja još nije igrala 29. kolo. Na teren će u nedjelju, 19. svibnja. Gost je Neretvanca. Ako ‘Plava makinja‘ ne izgubi, slavit će se u Stanovima. Ako sastav iz Unešića ostvari pobjedu u Opuzenu, zadnje kolo odlučuje: Zadar dočekuje Uskok, a Zagora je gost RNK Split.

U predzadnjem kolu slavila je i Neretva. Metkovci su pogotkom Galova svladali otpisani HRNK Zmaj.

POREDAK

1. Zadar 68 bodova (76:26), 2. Zagora (utakmica manje) 63 boda (75:29), 3. Junak 54 boda (61:33), 4. Hrvatski vitez 47 bodova (47:37), 5. GOŠK (KG) 46 bodova (46:34), 6. Neretva 42 boda  (57:51), 7. Uskok 41 bod (40:38), 8. Omiš 40 bodova (34:44), 9. Neretvanac (utakmica manje) 35 bodova (35:51), 10. Primorac (BNM) 34 boda (34:35), 11. Vodice 34 boda (48:54), 12. Sloga 33 boda (39:48), 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 31 bod (25:51), 14. Kamen 30 bodova (30:61), 15. RNK Split 27 bodova (35:62), 16. HRNK Zmaj 21 bod (25:53).

ZADNJIH 90 MINUTA SEZONE

Raspored 30. kola, subota, 25. lipnja, Split: RNK Split – Zagora, Omiš: Omiš – Vodice, Zadar: Zadar – Uskok, Posedarje: Hrvatski vitez – Kamen, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Makarska: HRNK Zmaj – Sloga, Biograd na Moru: Primorac – GOŠK KG, Opuzen: Neretvanac – Junak.

01. lipanj 2024 05:31