KošarkaZAVRŠNI TURNIR KUPA ‘RUŽICA MEGLAJ RIMAC‘

Probudila se Ragusa na vrijeme, izbacila Medveščaka, izborila je finale!

POŽEGA Sportska dvorana ‘Tomislav Pirc’. Gledatelja 150. Suci: Josip Mikulić, Dino Barišić i Fran Stefan Andrić. Opunomoćenik: Igor Salajić (svi iz Osijeka).

MEDVEŠČAK: Medić, Budimir, Sekulić (7), Nejašmić (16), Soldo (2), Mamić (4), Bilić Prcić, Brkičić, Maršić, Jakovljević (10), Grizelj (10), Mateković. Trenerica: Iva Borović Gregov.

RAGUSA: Perić (5), Strilić (10), Miloglav (19), Milat, Hajdin (10), Todorić (13), Tokić, Rozić, Šarotić, Fleischer (2), E. Majstorović. Trenerica: Cvetana Matić, pomoćna trenerica: Alma Majstorović.

Četvrtine: 12:18, 13:9, 19:12, 9:20

Probudila se Ragusa na vrijeme. Već smo se spremali počet pisati kako Požega nije sretan grad za nju kad je u pitanju Kup Ružice Meglaj Rimac, kako je ovo drugi put da se završnica igra u domu Plamen Požege i drugi put kako je Ragusa u ulozi branitelja naslova, i drugi put kako je zaustavljena u polufinalu, i drugi put od zagrebačke ekipe. Prije dvije godine od Trešnjevke 2009., a sad od Medvešćaka.

Međutim, na kraju se to nije dogodilo, a nije jer je Ragusa bila prava u završnici treće četvrtine, u četvrtoj ‘eksplodirala’, te će tako po peti put u svojoj povijesti igrati u finalu Kupa. Prva dva finala nije dobila, zadnja dva jest. U subotu, 16. ožujka, od 15 sati pitanje glasi: prvi put Plamen Požega ili treći put Ragusa?

Medveščak je dobio prvih pet minuta sa 6:5. Ekipa Cvetane Matić je potom napravila 11:0, unatoč velikom broju grešaka dobila prvo poluvrijeme s 27:25, ali... To ali je iz razloga jer baš u osam minuta treće četvrtine ništa nije uspijevala. Prvih pet minuta nastavka izgubila je s 2:10. Samo kontra Ive Todorić. Zatim je Medveščak imao prvi put plus 10 (39:29). Dvije minute i 49 prije kraja treće trica Todorić. Drugi ubačaj Raguse u trećoj. Uzvratio je na isti način zagrebački sastav. Trica i opet je imao plus 10  (42:32).

Ipak, 7:2 u završnici za Ragusu, koja je s 39:44 dočekala zadnju četvrtinu.  Izjednačila nakon dvije minute igre u zadnjoj četvrtini (44:44), povela tricom Carmen Miloglav (47:46), tri minute i 8 sekundi do kraja tricom Line Strilić otišla na plus 10 (57:47). Bilo je potom i 59:47...

Ragusa je u finalu!

Jennifer Fleischer (Ragusa) i Marija Soldo (Medveščak)

Tonči Vlašić/

PRVO POLUFINALE

Plamen Požega – Šibenik 79:63

POŽEGA Sportska dvorana ‘Tomislav Pirc’. Gledatelja 500. Sutkinje: Jelena Tomić i Nika Štampalija, sudac: Filip Lipovac. Opunomoćenik: Krešimir Peić.

PLAMEN POŽEGA: Ivezić (9), A. Berger, Lowery (12), Bašić, Kešeljević, Uzelman, Vučković (18), Zorić (9), Benić, M. Bergman, Miletić (8), Podrug (23).

ŠIBENIK: Dragović, Skorić (17), Dobrić (8), Milković, Baban, Vlaić, Šarić (3), Branisavljević, Stojsavljević (22), Džafić, Mobley (13).

Četvrtine: 25:19, 20:18, 19:15, 15:11

Plamen Požega je prva izborila finale, očekivano, ali namučio je Šibenik. Domaćin nije mogao u niti jednom trenutku promisliti kako će odmoriti udarne snage za subotnje finale. Iskusna, 44-godišnja Emilija Podrug je dominirala, 23 koša i 17 skokova, te 7 asistencija i blokada.

26. travanj 2024 11:09