Opet tako blizu, a opet tako daleko, dobra utakmica Dubrovnika, ali ...

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju.

DUBROVNIK: Klarić (3), Džajić (7), Dubelj (11), Guštin, Vodopija, F. Vujičić (18), Levi (16), Miović, Gizdavčić (1), Cvitković (15). Trener: Željko Vreća.

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović, Ogrizović (9), Rašić (4), Karačić (10), Jelić (17), Allen (10), Serdarušić, Kosi (6), Luke (8), Batinić (15). Trener: Damir Mulaomerović.

Četvrtine: 21:20, 22:21, 15:21, 15:17.

Kao i protiv Splita, zatim Dinama i Cibone, košarkaši Dubrovnika su bili vraški blizu pobjede i protiv Cedevite Junior, još jednog sastava iz vrha, ali opet nisu uspjeli.

Otvorili su utakmicu vodstvom  4:0, imali 8:2, 9:3, 11:5 i 13:7, dobili prvu četvrtinu s 21:20 nakon vodstva gostiju sa 17:15. Na odmor su otišli s dva koša viška serijom 5:0 (43:41). U trećoj četvrtini imali su najveću prednost, u dva navrata plus 8 (53:45 i 57:49) nakon čega je Cedevita Junior do kraja četvrtine napravila 13:1, te zadnju četvrtinu dočekala s 4 koša viška (58:62).

Dubrovnik je sa 6:0 otvorio četvrtu četvrtinu, potom 4:0 zagrebačkog sastava, koji je nakon izjednačenja (66:66) pogodio dvije trice za redom. Domaćin je uspio serijom 5:0 doći na koš zaostatka (73:74). Pri rezultatu 73:76 nije uspio Filip Vujičić pogoditi slobodna bacanja, potom nije uspio doći do lopte nakon promašaja gostiju…

Dubrovnik je ostao na sedam pobjeda i šestom mjestu, ovo mu je osmi poraz. Cedevita Junior je ostala na sedam poraza, te stigla do devete pobjede (odigrala je unaprijed utakmicu 19. kola u kojem je poražena od Zadra 97:101 u Zagrebu).

Trener Dubrovnika Ivan Perinčić je iz zdravstvenih razloga morao propustiti ogled, te je momčad s klupe vodio Željko Vreća. U 16. kolu Dubrovnik je gost Šibenke, a u 17. kolu ide Dinamu u Zagreb. Potom mu dolazi Dubrava (27. siječnja).

FAVBET Premijer liga, 15. kolo: Dubrovnik - Cedevita Junior