Alispahić odveo Šibenik u Europu, Zadar posrnuo u Varaždinu

9. svibnja 2010. - 00:12

Krvavih koljena Šibenčani su izborili europsku vizu. U 30. minuti imali su sve i igru i rezultat (2:0), a onda je Zec nesmotreno nagazivši usput Barbarića dobio crveni karton.

Nije dvojbena odluka Burila da pošalje najboljeg šibenskog napadača u svlačionicu, dvojbeno je to što je samo pola minute ranije Barbarić načinio težak faul laktom nad Zecom te usput ga počastio s "majmune". Sve to je za razliku od kasnijeg incidenta Zagrepčanima mladi osječki sudac progledao i prešutio.

Burilo je bez ikakve grižnje savjesti mogao pokazati i crveni karton Vrdoljaku poslije pogibeljnog starta nad Bulatom, no nije posegao niti za usmenom opomenom. Zbog toga potpisnik ovih redaka drži da šibenska publika nikad nije bila tako razjarena suđenjem kao na večerašnjoj utakmici.