Rukometpobijedili rusiju

EP u rukometu na pijesku: Hrvatska treći put zlatna

15. srpnja 2013. - 01:26
Hrvatska rukometna reprezentacija na pijesku po treći put je postala prvak Europe nakon što je u finalnom susretu EP-a igranog u danskom Randersu pobijedila Rusiju 2:0 (24:18, 21:16).

Hrvatska je tako postala najtrofejnijom europskom nacijom u rukometu na pijesku. Dosad je prvo mjesto dijelila s reprezentacijama Rusije i Španjolske, koje imaju po dva osvojena naslova prvaka Europe.

Prvi set otvoren je dominantnom izvedbom hrvatskih pjeskaša te je rezultat nakon tri minute igre glasio 12:2. U nastavku seta Hrvatska je, predvođena odličnim vratarem Totićem te napadačkom izvedbom Biuklića održavala prednost te set rutinirano privela kraju.

Drugi set Rusija započinje s drugačijom, agresivnijom obrambenom taktikom te se rezultatska prednost izmjenjuje s jedne na drugu stranu. U tom pe...
26. travanj 2024 01:56