Ostalodoha

SP plivanje: petorica Hrvata bez polufinala

3. prosinca 2014. - 13:54
U Dohi je u danas započelo Svjetsko plivačko prvenstvo u 25-metarskom bazenu, a prvog dana natjecanja nitko se od petorice hrvatskih predstavnika nije uspio kroz kvalifikacije probiti do polufinala.

Najbliži je plasmanu u polufinale bio Mario Todorović na 100 m leptir, koji je s rezultatom 51.70 sekundi osvojio 24. mjesto. Za polufinale mu je trebao 70 stotinki bolji rezultat.

Među 100 plivača u konkurenciji na 200 m slobodno, hrvatski reprezentativac Sven Arnar Saemundsson zauzeo je 59. mjesto s rezultatom 1:50.94. Na 100 m leđno Marko Krce Rabar je isplivao rezultat 54.25 i osvojio 42. mjesto u konkurenciji 89 plivača. Na 100 m prsno za polufinale se borilo 98 plivača, među kojima su bila dvojica Hrvata: Kristijan Tomić je osvojio 35. mjesto (59.78), a Saša Gerbec je završio na 45. ...
18. travanj 2024 09:46