Švicarska teškom mukom pobijedila Albaniju

11. lipnja 2016. - 18:59

U susretu 1. kola A skupine EURA u Lensu su nogometaši Švicarske svladali Albaniju s minimalnih 1-0 (1-0).

Jedini gol za Švicarce postigao je Fabian Schaer u 5. minuti, a Albanci su od 37. minute igrali bez iskjučenoga kapetana Lorika Cane.

Albanija je u svom prvom, povijesnom nastupu na jednom od velikih natjecanja doživjela poraz u Lensu od neuvjerljivih Švicaraca (0-1). Iako su rano poveli, već nakon pet minuta igre, a čak 53 minute su imali i igrača više, Švicarci su ubilježili tek minimalnu pobjedu protiv debitanata EURA, koji je u zadnjim minutama imao veliku priliku izbjeći poraz. Da nije bilo velike pogreške u 5. minuti kada je skrivio gol, albanski vratar Berisha bio bi proglašen za igrača utakmice jer je zaustavio čak pet izglednih prilika Švicaraca.