Hertha pobjedom protiv Bayerna preuzela prvo mjesto Bundeslige

14. veljače 2009. - 19:16

Nogometaši berlinske Herthe 2-1 pobjedom protiv Bayerna u 20. kolu preuzeli su prvo mjesto na ljestvici njemačkog prvenstva.

Junak velike pobjede Berlinčana bio je ukrajinski napadač Andrej Voronjin koji je postigao oba pogotka za Herthu, u 38. i 77. minuti. Strijelac za Bayern bio je Miroslav Klose u 61. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta u obrani Herthe.

Hertha sada ima 40 bodova, jedan više od drugog Hoffenheima, dok Bayern zaostaje četiri boda za berlinskim sastavom.

Ivan Rakitić igrao je do 71. minute za Schalke 04 koji je ostvario još jedan neuspjeh izgubivši sa 1-2 na gostovanju kod Bochuma.

Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta za Karlsruhe koji je na gostovanju kod Koelna odigrao 0-0.