Strani nogometEuropska liga

Pogodak Eduarda, asistencija Srne, crveni Jedvaja, pobjede Liverpoola, Šahtara, Fenera i Borussije

10. ožujka 2016. - 23:49
srnaaaaaaaaaaaaaaaaa

U prvom susretu osmine finala Europske nogometne lige Šahtar je u Lvivu pobijedio Anderlecht 3-1 uz pogodak Eduarda da Silve i asistenciju Darija Srne.

Ukrajinci su poveli u 21. minuti golom Taisona, a tri minute kasnije je Oleksander Kučer na Srninu asistenciju povisio na 2-0.

Gosti su smanjili u 68. minuti golom Franka Acheamponga. Ibrahim Conte je ubacio, Srna zakasnio na loptu, a Acheampong zabio.

Konačan rezultat postavio je Eduardo da Silva pogodivši u 79. minuti nakon Bernardova ubačaja iz kornera. Bio je to prvi pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca ove sezone u Europskoj ligi, dok je jedan pogodak zabio u Ligi prvaka. Srna je na terenu proveo cijeli susret, dok je Eduardo zamijenjen u 89. minuti.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je Borussija koja je u Dortmundu porazila Totte...

18. travanj 2024 09:39