Motociklizam: Rabat svjetski prvak u klasi moto2

26. listopada 2014. - 11:13
Španjolski motociklist Esteve Rabat (Kalex) osvojio je naslov svjetskog prvaka u klasi moto2 utrku prije kraja prvenstva.

Rabat je na Velikoj nagradi Malezije u Sepangu osvojio treće mjesto što mu je bilo dovoljno da s ukupno 326 bodova osvoji svoj naslov prvaka. Španjolac ima nedostižnih 37 bodova prednosti u odnosu na Finca Mika Kallia, koji je u Sepangu bio drugi. VN Malezije u ovoj klasi osvojio je Španjolac Maverick Vinales.

U najslabijoj klasi Moto3 pobijedio je Španjolac Efren Vazquez (Honda) ispred Australca Jacka Millera (KTM) i još jednog Španjolca Alexa Rinsa (Honda). Vodeći u ovoj klasi Španjolac Alex Marquez (Honda) utrku je okončao na petom mjestu, a u ukupnom poretku vodi 11 bodova ispred Jacka Millera.

Zadnja utrka sezone je 9. studenoga u Valenciji.