StoryEditorOCM

Novi političari rješavaju lošu ostavštinu starih

Piše PSD.
14. travnja 2010. - 22:50

Predsjednik Ivo Josipović posljednjih je dana na velikoj turneji po regiji. Omekšao je odnose sa srbijanskim predsjednikom Borisom Tadićem koji su bili zamrznuti nakon što je Hrvatska priznala Kosovo, a tijekom posjeta Bosni i Hercegovini ispričao se zbog pogrešne hrvatske politike u toj zemlji.

Odmah nakon inauguracije posjetio je i Ljubljanu, a u petak će se na trilateralnom sastanku u mađarskom Pečuhu ponovno susresti s Tadićem.

- Važno je pokazati dobru volju za suradnju, to je apsolutno u interesu Hrvatske. Vidjet ćemo hoće li ovi susreti dati kakvih konkretnih rezultata - ističe predsjednik Vanjskopolitičkog odbora Hrvatskog sabora HDZ-ovac Frano Matušić.

Bivši ministar vanjskih poslova SDP-ovac Tonino Picula pozdravlja Josipovićeve inicijative u regiji.

- Josip...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
11. lipanj 2026 04:01