Prvi hrvatski kontingent (HRVCON) od 20 pripadnika Oružanih snaga RH i dva transportna helikoptera Mi-171 Sh upućen je u mirovnu operaciju KFOR -a na Kosovu, priopćilo je danas Ministarstvo obrane Republike Hrvatske.
Temeljna zadaća hrvatskog kontigenta je prevoženje ljudi i tereta, a zapovijedat ćemu bojnik Michael Križanec.
Svrha mirovne operacije je sprječavanje obnove neprijateljstava te izgradnja sigurnog okruženja. Sudjelovanjem u toj misiji Hrvatska daje svoj doprinos stabiliziranju stanja na Kosovu i izgradnji kosovskih državnih ustanova, stoji u priopćenju.
To je prva NATO operacija na području Balkana u kojoj hrvatski vojnici sudjeluju s vlastitom zračnom transportnom komponentom.
Kontigent je jučer upućen na Kosovo temeljem odluke Hrvatskog sabora o sudjelovanju prip...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....