RukometDanska - Hrvatska 28:24

Babić: Poraz od četiri razlike nije dobar, ali vjerojatno će odlučivati utakmica s Norveškom

Piše (H), Vedran Babić
9. travnja 2016. - 01:00
ruk00

Hrvatski rukometaši su porazom od Danske 24-28 (9-11) u petak započeli nastup u Herningu na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre, a najveće zasluge za pobjedu domaće reprezentacije pripadaju Mikkelu Hansenu koji je s osam pogodaka bio najbolji strijelac dvoboja.

No, Hansenova kvaliteta nije dolazila do izražaja samo u realizatorskom dijelu, već i u kreatorskom. Svojim je prodorima otvarao prostor suigračima koje je pronalazio preciznim asistencijama, za što hrvatska obrana u većem dijelu utakmice, a pogotovo u drugom poluvremenu, nije imala rješenja.

Nakon što su ostavili Dance na 11 pogodaka u prvom poluvremenu, izabranici Željka Babića su u 15 minuta drugog poluvremena primili 10 pogodaka te dopustili domaćim rukometašima da stvore prednost od pet pogodaka, a do najveći...

19. travanj 2024 14:36