KošarkaKvalifikacije za EP

Francuske košarkašice presnažne za Hrvatsku

20. veljače 2016. - 20:10
hrvatska_francuska10-200216

Hrvatske košarkašice doživjele se poraz 70-79 (12-28, 17-20, 21-17, 20-14) od Francuske u dvoboju 3. kola skupine B kvalifikacija za EuroBasket 2017, odigranom u subotu u SD Vijuš u Slavonskom Brodu.

Koliko je razlika u kvaliteti na strani Francuskinja najbolje svjedoči podatak da su izabranice Braslava Turića vodile tek na početku utakmice (5-2), nakon čega je uslijedila serija gošći 11-0. Francuskinje su do kraja prve četvrtine izgradile prednost od 16 koševa (28-12), a do najvećeg vodstva +24 (57-33) stigle su u 24. minuti.

U završnih deset minuta gostujuća ekipa ušla je s 15 koševa viška (65-50), ali je hrvatska reprezentacija u završnici utakmice uspjela smanjiti zaostatak do konačnih 70-79.

Razigravačica Iva Ciglar je s 25 koševa, šest asistencija te pet osvojeni...

25. travanj 2024 02:23