sponzor rubrike Powered by SuperSport
StoryEditorOCM
Domaći nogomet‘slučaj skoplje’  

HNS na meti FIFA-e zbog rasizma i baklji

Piše PSD.
15. studenog 2012. - 19:40
Disciplinska komisija FIFA-e 20. studenoga će u Zürichu imati redovitu sjednicu. Među brojnim inkriminiranim predmetima nalazi se i “slučaj Skoplje”. FIFA-ini “disciplinci” imali bi raspravljati o događajima na kvalifikacijskoj utakmici između Makedonije i Hrvatske.

Tijekom spomenute utakmice “s hrvatske je strane” bačeno na atletsku stazu nekoliko upaljenih baklji. Za to je predviđena novčana kazna.

No, istraga bi mogla otkriti i kako je u 64. minuti utakmice zabilježen rasistički ispad hrvatskih navijača. Naime, u navedenoj je minuti susreta Jorge Sammir zamijenio Nikicu Jelavića. Debut naturaliziranog Brazilca navijači su popratili hukanjem i povicima: Cigane!

Ovo je svojevrsni presedan u analima Disciplinskih organa FIFA-e. HNS bi mogao postati prvi savez koje...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
01. srpanj 2026 02:22