Roland Garros: Nadal u polufinalu bez izgubljenog seta

6. lipnja 2012. - 21:02
Španjolac Nicolas Almagro bio je ove godine u Roland Garrosu najopasniji suparnik Rafaelu Nadalu, ali je i to bilo nedovoljno da u četvrtfinalu uzme set.

Nadal, šesterostruki pobjednik ovog Grand Slama i branitelj naslova, pobijedio je 7-6(4), 6-2, 6-3 za dva sata i 45 minuta, te u polufinalu čeka pobjednika meča David Ferrer - Andy Murray.

Almagro je u prvom setu izuzetno dobro držao svoj servis i time dogurao do tie-breaka, gdje je ipak ostao bez prave šanse. Gubio je 5-1, došao do 5-4 i potom izgubio dva poena zaredom.

Najopasniji je, zapravo, 12. nositelj Roland Garrosa bio u trećem setu kada je i imao tri break-prilike. No, niti jednu nije iskoristio, a jednom je pokleknuo dok je servirao, čime je potpisao osmi poraz u karijeri protiv Nadala. U osam mečeva.