Domaći nogomethrvat u hramu nogometa

Niko Kranjčar na putu da bude prvi Hrvat osvajač FA kupa

8. travnja 2008. - 00:51

Pobjedom protiv drugoligaša West Bromwich Albiona 1:0, Portsmouth se plasirao u finale engleskog FA kupa. Polufinalni susret ujedno je značio i povratak hrvatskog reprezentativca Nike Kranjčara na Wembley, tamo gdje je 21. studenoga njegovim golom Scottu Carsonu započela sjajna predstava izabranika Slavena Bilića, koja je rezultirala pobjedom 3:2 i izbacivanjem Engleske s Eura u Austriji i Švicarskoj.

Jedini preostali prvogališ među četiri polufinalista FA kupa teže je od očekivanog izašao na kraj s WBA-om, momčad Harryja Redknappa mučila se posebno u prvom poluvremenu. No, u drugom dijelu ‘mornari’ su ipak došli do pobjede, nakon što je Nwanko Kanu u 54. minuti, poslije odbijenog udarca Milana Baroša, iz blizine postigao pobjednički pogodak.