Drugi poraz Cedevite u Beogradu

27. travnja 2015. - 00:45
Košarkaši Cedevite izgubili su i drugi dvoboj finala doigravanja regionalne ABA lige protiv Crvene zvezde, u nedjelju je bilo 69-65 (22-8, 18-24, 18-16, 11-17) za beogradski sastav koji je tako poveo sa 2-0 seriji koja se igra na tri pobjede.

Luka Babić sa 14 pogodaka i Roko-Leni Ukić sa po 10 koševa i asistencija bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Crvenu zvezdu predvodili Boban Marjanović sa 20 ubačaja, 12 skokova i 5 asistencija, te Luka Mitrović sa 19 poena i 10 skokova.

Kao u u prvoj utakmici dan ranije, Cedevita je vrlo loše krenula u susret, pa je Crvena zvezda već nakon prvih 10 minuta imala prednost od 14 razlike (22-8). Nakon početkog vodstva Cedevite od 4-2, uslijedila je velika serija domaćih od 20-4. U prvoj četvrtini Cedevita je promašila svih devet šuteva za ...
19. travanj 2024 14:58