Slobodna Dalmacija

Mozaik

11.03.2010. | 23:07

Splićani na aukciji prikupili 70 tisuća kuna za Čile (FOTOGALERIJA)

Splićani su u četvrtak navečer još jednom pokazali da imaju veliko srce, i to humanitarnom akcijom „Split pomaže Čileu“, gdje su se aukcijom doniranih umjetnina i ostalih predmeta iz privatnih zbirki u restoranu kavani „Lvxor“ skupili 69 300 kuna.

 



Inicijator akcije je splitski poduzetnik Juroslav Buljubašić, inače počasni konzul Republike Čile, a na donatorskoj večeri licitiralo se tako za 12 vrijednih predmeta.

- Akcija se pokrenula u jedan dan, s obzirom da puno Čileanaca vuče porijeklo iz Splita i Dalmacije, koji su počeli zvati konzulat čim su čuli za potres, a splitski umjetnici su se odmah i odazvali – kazao nam je Buljubašić.

Najveću cijenu postigla je slika Brodovi autora Zvonimira Mihanovića, koju je za 12 tisuća kuna kupio Dragan Banović, vlasnik zlatarne „B Vama“, dok je pojedinačno najviše umjetnina otišlo u vlasništvo „Basler Osiguranja Zagreb“ za koje je licitirao Zvonimir Tolić.

Na aukciji se našla i Biblija iz 1868. godine tiskana u Mađarskoj a za 3500 kuna vlasnik ove vrijedne knjige postao je opet Dragan Banović.

Na samom početku akcije već je prikupljeno 20 tisuća kuna „prodajom“ stolova u Lvxoru.

N. LULIĆ, foto: jadran babić / cropix

GALERIJA

Pišite uredniku

Pošaljite link

Komentari

Trenutno nema komentara!
četvrtak, 09.02.2012.

Anketa

Kakav bi vas dar za Valentinovo najviše razveselio:



Pošalji Rezultati

Europa digital mreža: Autoklub | Cafe.hr | Centar Zdravlja | Crochef.com | Dubrovački vjesnik | GameLand | Globus | Gloria | Gloria Shop | Gorila | Igralica | Jutarnji list | Jutarnji klub | Jutarnji nekretnine | Lektire | MojFaks | MojKvart | Moj spoj | Moja edukacija | Neon | Otvoreno more | Ptičica | Punkt | Slobodna Dalmacija | Sportske novosti | Stilist | Šibenski list | Teen | Teen.hr | Teen385 | Vita | Životopis | Znanost.com | MediaPoint | KlikniMO.hr | WAZ: Der Westen |