Tonči Stipanović četvrti na regati Europskog kupa u Medembliku

31. svibnja 2015. - 13:40
Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović osvojio je četvrto mjesto u klasi Laser na regati Europskog kupa, koja se jedrila u nizozemskom Medembliku.

Stipanović je u finalnom plovu za odličja bio treći, što mu je bilo dovoljno da napreduje još jedno mjesto u konačnom poretku. Pobjedu je uzeo Australac Matthew Wearn. Filip Jurišić je natjecanje završio na 19. mjestu, Toma Višić je 49., a Daniel Mihelić 54.

U Laser Radialu slavila je Nizozemka Marit Bouwmeester, Tina Mihelić je zauzela 22. mjesto, Ana Zelić 50.Među daskašima prvi je Poljak Pawel Tarnowski, Luki Mratoviću je pripalo vrlo obećavajuće 19. mjesto, a 44. je Mihovil Fantela.

Početkom lipnja svjetska karavana olimpijskog jedrenja okupit će se u engleskom Weymouthu na regati Svjetskog kupa.

16. travanj 2024 16:07