Tenisu finalu protiv murraya

Australian Open: Đoković nakon velike borbe u pet setova pobijedio branitelja naslova Wawrinku

30. siječnja 2015. - 14:39
Nakon Britanca Andyja Murraya u finale prvog teniskog Grand Slam turnira sezone Australian Opena plasirao se i srpski tenisač Novak Đoković.

Prvi tenisač svijeta je u polufinalu nakon velike borbe u pet setova pobijedio branitelja naslova Švicarca Stanislasa Wawrinku 7-6 (1), 3-6, 6-4, 4-6, 6-0 uzvrativši mu za prošlogodišnji poraz u četvrtfinalu.

U prva četiri seta gledali smo sjajan tenis i brojne obrate, no u petom setu Wawrinka se 'raspao' i Đoković je odlujući set dobio 6-0 i plasirao se u svoje peto finale Australian Opena. U prethodna četiri finala (2008, 2011, 2012, 2013) je slavio i ukoliko upiše i petu pobjedu postat će prvi tenisač kojem je to uspjelo nakon Australca Roya Emerson koji je od 1961. do 1967. godine osvojio šest naslova.