OstaloSvjetsko juniorsko prvenstvo

Hrvanje: Dan Japanki u Zagrebu

8. kolovoza 2014. - 12:13
Trećeg dana Svjetskog juniorskog prvenstva u hrvanju, koje se do 10. kolovoza održava u Zagrebu, na borilišta su prvi put izašle djevojke, a dominirale su predstavnice Japana.

Publici su se predstavile i dvije naše hrvačice – Martina Vazdar i Martina Jukić.Vazdar je u osmini finala kategorije do 59 kilograma izgubila od Ruskinje Jekaterine Baldanove, a Jukić je u kvalifikacijama kategorije do 67 kilograma zaustavila Kazahstanka Irina Kazjulina.

U najlakšoj kategoriji, onoj do 44 kilograma slavila je Japanka Haruka Uchijo, koja je u finalu bila bolja od Indijke Ritu Phogat. Brončane medalje osvojile su Bugarka Miglena Selishka i Marina Doi iz Sjedinjenih Američkih Država.

U kategoriji do 51 kilograma najbolja juniorka svijeta postala je Ruskinja Natalija Mališeva, koja je u bo...
24. travanj 2024 18:44