Službeni početak gradnje ustanove koja sveukupno košta pet milijuna kuna načelnik Klarin okvalificirao je povijesnim činom te uvodom u zaokruživanje (pred)školsko-umjesničke i sportske cjeline. Svojevrsni mini-kampus završetkom vrtića činit će, naime, obližnja osnovna i glazbena škola te sportska dvorana.
Po Klarinomvim riječima, 80 posto investicije osigurano je sredstvima EU iz programa EIB za ruralni razvoj i razvoj otoka, komponente III, dok će ostatak biti namiren iz proračuna općine Tisno. Načelnik je, također, naglasio kako će u vrtić biti upisana djeca jasličke i vrtićke dobi, također i ona koja će odgojno-obrazovnu ustanovu pohađati po prilagođenom programu. Njih će se, najavila je Kornelija Barišić, pedagoginja i ravnateljica vrtića, uz suglasnost roditelja integrirati s ostalom djecom.
- Trenutno u neuvjetnom prostoru vrtić pohađa 22 djece u jednoj mješovitoj grupi od 3 do 7 godina. Prostor je bio tek privremeno rješenje, no zbog nemogućnosti financiranja novog objekta, skoro dva desetlječa čekali smo ovaj trenutak. Potrebe za predškolskom ustanovom su velike jer je na području općine Tisno mnogo mladih obitelji s puno djece, zaposlenim roditeljima ali i djedama i bakama. U Tisnome je 22 predškolaca, jednako kao i u Jezerima, dok ih je u Betini čak 40. Mnoge obitelji odlučit će se za upis mališana upravo u Spužvicu zbog vrhunskih uvjeta koje će se nuditi djeci jasličke i vrtićke dobi, te činjenice što će biti organiziran cjelodnevni boravak djece od 7 do 16 sati - kazala je Barišić.
Projektant vrtića, šibenski arhitekt Damir Lasinović, pak, dodao je kako će arhitektura zgrade biti prilagođena potrebama dvije vrtićke i jedne jasličke jedinice sa pripadajućim prostorima bez arhitektonskih barijera, jednostavna i vesela jer se djeca brzo poistovjećuju s ambijentom.
MARINA JURKOVIĆ
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....