Košarkašice Medveščaka osvojile naslov prvakinja

4. svibnja 2015. - 00:54
U odlučujućem, petom susretu finala doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkašice ekipa zagrebačkog Medveščaka je pobijedila Kvarner 71-55 i ukupnim rezultatom 3-2 osvojila prvo mjesto.

Nakon dvije uvjerljive pobjede činilo se kako će Zagrepčanke lako do titule. No, košarkašice Kvarnera su uzvratile s dvije pobjede i produžile nadu.

Ipak, U odlučujućem susretu igranom u dvorani na Peščenici ekipa Medveščaka je dominirala od prve minute i zasluženo slavila. Medveščak je nakon prve četvrtine imao dva koša prednosti (18-16), na poluvremenu plus 12 (41-29), nakon treće dionice 14 koševa viška (61-47), a na koncu i plus 16 (71-55).

Najefikasnije u pobjedničkim redovima bile su Ana-Marija Begić sa 17, Ružica Džankić sa 14, te Iva Borović i Ivana Tikvić sa po 11 koševa....
25. travanj 2024 16:57