WTA Strasbourg: Stosur zaustavila Tomljanović u četvrtfinalu

21. svibnja 2015. - 16:00
Australka Samantha Stosur pobijedila je Ajlu Tomljanović u četvrtfinalu WTA turnira u Strasbourgu sa 6-4, 3-6, 6-4 nakon dva sata i četiri minute vrlo kvalitetnog dvoboja.

Pobjeda je lako mogla otići i na stranu Tomljanović koja je 3. nositeljici u Strasbourgu i 26. tenisačici svijeta pružila odličan otpor. Nakon što je triput gubila servis u prvom setu, hrvatsko-australska tenisačica se sve do desetog gema drugog seta odlično nosila s prijetnjama 31-godišnje Stosur.

Tada je, nažalost, Stosur uspjela doći do meč-lopte i realizirati prvu priliku za okončanje dvoboja, nakon što je Tomljanović u izmjeni loptu poslala u mrežu. Tako je završio prvi službeni obračun dvije tenisačice koje se vrlo dobro poznaju, s obzirom na to da vrlo često zajedno treniraju.