OstaloSJAJAN REZULTAT

Lucija Zaninović slavila u Egiptu; Petra Matijašević slomila ruku i osvojila broncu

1. ožujka 2015. - 15:07
Hrvatska taekwondašica Lucija Zaninović, vodeća na svjetskoj i olimpijskoj rang listi kategorije do 49 kilograma, napravila je novi veliki rezultat u Luxoru u Egiptu gdje je pobijedila na jakom turniru i osvojila vrijednih 20 bodova u utrci za Rio 2016.

Mlađa blizanka Zaninović je u prvom kolu je bila slobodna, u drugom na zlatni bod slavila protiv Britanke Barnes, u trećem je bez većih problema pobjedila Ruskinju Ličaginu 10-2, a u polufinalu Tijanu Bogdanović iz Srbije 10-8. U finalu je Lucija svladala još jednu reprezentativku Rusije Svetlanu Igumenovu s 9-3.

Na istom natjecanju do brončanog odličja i 7,20 bodova stigla je i druga taekwondašica splitskog Marjana Petra Matijašević. U kategoriji do 73 kilograma Petra je u prvoj borbi pobjedila Brazilku Souzu 4-2, ali i slomila ...
25. travanj 2024 09:18