ZOI: Hokejaška euforija u zemlji domaćinu Igara

25. veljače 2010. - 20:34
Kanađani, Amerikanci, Finci i Slovaci plasirali su se u polufinale hokejaškog turnira na Zimskim olimpijskim igrama. U finalu prije finala Kanada je pregazila Rusiju (7:3). Od prve sekunde krenuli su domaćini turnira na sve ili ništa, akcije su redale iz minute u minutu, a inače brzi i agresivni Rusi kao da nisu postojali na ledu.

U prvoj četvrtini utrpali su Kanađani četiri pogotka Nabokovu na vratima Rusije, dok su još dva uspjeli dati na samom početku druge trećine, kada su imali nedostižnu prednost (6:1). Nedugo zatim Rusi su zamijenili golmana, ušao je Brizgalov, ali je i on ubrzo morao po pak u mrežu, bilo je visokih i za Rusiju demoralizirajućih 7:2. Do kraja trećine uspjeli su Rusi samo smanjiti rezultat, a u posljednjoj trećini Kanađini su malo usporili i vrlo iskusno prive...
01. svibanj 2024 11:02