Strani nogomet2:1 protiv seville

Barca izjednačila španjolski rekord s 34 utakmice u nizu bez poraza

28. veljače 2016. - 23:48

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 26. kolu Primere na Nou Campu Sevillu s 2-1, te su izjednačili španjolski rekord s 34 utakmice u nizu bez poraza.

Barca je izjednačila rekord Reala pod Leom Beenhakerom iz sezone 1998/99, a u sljedećem kolu Barcelona ide kod Rayo Vallecana u potrazi za novim rekordom.

Zadnja momčad koja je pobijedila Barcelonu bila je upravo Sevilla prije pet mjeseci, a otad su Katalonci neporaženi u svim natjecanjima.

Sevilla je povela u 20. minuti preko Vitola, a u 31. minuti je iz slobodnog udarca izjednačio Leo Messi. U 48. minuti Gerard Pique je doveo Barcelonu u vodstvu i to je začudo, unatoč velikom broju prilika s obje strane, bio i konačan rezultat.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru protiv svog bivšeg kluba u 75. minuti.