Asistencija Srne, Eduardo i Kalinić nastupili

20. srpnja 2015. - 00:31
Ukrajinski nogometni velikani Dynamo Kijev i Šahtar otvorili su prvenstvo nacionalno pobjedama, dok je Dnjipro remizirao.

Šahtar je u Lavovu, gdje igra domaće utakmice pobijedio Oleksandriju 2-0, a oba gola postigao je Alex Teixeira (23, 80). Kod prvog gola asistirao mu je kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna. Za Šahtar je nastupio i Eduardo da Silva koji je igrao do 64. minute.

Prvak Dynamo je na gostovanju pobijedio Stal Dnjiprodžerzhinsk 2-1. Domaćin je poveo u 3. minuti autogolom Miguela Velosoa, no Dynamo je okrenuo rezultat golovima Vitalija Bujalskija (44) i Olega Guseva (53-11m). Dynamo je od 61. minute igrao bez isključenog Danila Silve no više nije bilo promjene rezultata. Domagoj Vida nije nastupio za kijevski sastav.