TenisRogers Cup

Tsonga pobijedio Federera i osvojio Toronto

11. kolovoza 2014. - 11:15
Francuski tenisač Jo-Wilfried Tsonga sa 7-5, 7-6 (3) svladao je Švicarca Rogera Federera u finalu Rogers Cupa u Torontu i tako stigao do svog drugog Masters 1000 naslova u karijeri.

Godinu i pol dana je Francuz Jo-Wilfried Tsonga čekao na osvajanje 11. naslova u karijeri. U Torontu je dočekao tjedan iz snova, u kojem je pobijedio četvoricu igrača iz društva Top 10, u osmini finala iz turnira izbacio prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, a u finalu nadigrao bivšeg dvostrukog pobjednika kanadskog Mastersa, Rogera Federera.

Tsonga je u finalu ostavio bez prilike za break, realizirao svoju jedinu u prvom setu, te kroz tie-break drugog seta za jedan sat i 47 minuta stigao do jedne od najvećih pobjeda u karijeri.

Mogao je Tsonga i ranije stići do pobjede, ali je Federer spasio pet ...
25. travanj 2024 22:47