StoryEditorOCM
HrvatskaU OBEĆANE ZEMLJE

Komora: 417 liječnika zatražilo odlazak iz Hrvatske

Piše PSD.
4. travnja 2014. - 14:15
Dosad je 417 liječnika zatražilo od Hrvatske liječničke komore (HLK) dokumente za odlazak iz Hrvatske, a predsjednik HLK-a Hrvoje Minigo očekuje da će se taj broj do kraja godine popeti na 600.

HLK ne raspolaže podacima jesu li liječnici koji su zatražili potvrde doista i otišli u inozemstvo. Oko 60 posto njih su bolnički doktori, relativno mlađi, s prosječnom dobi ispod 40 godina, izjavio je Minigo novinarima uoči današnjeg simpozija HLK-a.

Istodobno, postoji interes za dolazak liječnika u Hrvatsku iz drugih zemalja, najviše s područja bivše Jugoslavije. Dosad je podneseno stotinjak zahtjeva za zapošljavanjem u Hrvatskoj i priznavanjem kvalifikacija.

"To je puno manje od onih koji žele otići, ali je također značajno, tako da će Hrvatska sigurno biti zanimljiva zemlja, ...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. lipanj 2026 21:21