ATP Challenger Sacramento: Karloviću naslov nakon više od tri godine!

10. listopada 2011. - 10:03
Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobjednik je ATP Challenger turnira igranog Sacramentu. Naš je tenisač sa 6-4, 3-6, 6-4 bio bolji od Amerikanca Jamesa Blakea, te je uzeo prvi naslov nakon travnatog turnira u Nottinghamu 2008. godine.

Bio je to deveti međusobni susret Karlovića i Blake, te ujedno i šesta pobjeda našeg tenisača. Karlović je slavio nakon tri seta, iako se možda meč dao riješiti i u dva.

Naime, Hrvatski tenisač je osvojio prvi set rezultatom 6-4, iskoristivši jednu od pet break-lopti, dok je s druge strane Blake ostao bez ijedne prilike.

Mala dekoncentriranost Karlovića pri jednom servis-gemu koštala ga je drugog seta. Blake je osvojio svega osam poena u 2. setu, ali ih je raspodijelio tako da su četiri došla u istog gemu. I Karlović je imao jednu break-šansu ko...
19. travanj 2024 12:32