SP U SKIJANJU Grangeu titula, Ivica 8. u slalomu

20. veljače 2011. - 15:20

Završilo je Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju, aposljednji osvajač zlatne medalje u Garmisch-Partenkirchenu je francuskiskijaš Jean-Baptiste Grange...

Francuz je novi svjetski slalomskiprvak. Od medalja je dosad 26-godišnji Grange imao samo brončanu izšvedskog �rea 2007., kada je osvojio svjetsku broncu.

IvicaKostelić je završio kao osmi, makar je logično bio jedan od prvihfavorita za drugu u karijeri svjetsku slalomsku krunu. Bio je peti nakonprve vožnje, ali je već tada pokazao da nije u optimalnoj formi.Sporiju vožnju je manifestirao Ivica i u drugom laufu, pa je tako tekkao šesti ušao u cilj. Daleko od tada vodećeg Šveđanina Jensa Byggmarka.

Udrugoj vožnji je Ivica imao i nekoliko manjih pogrešaka, te nije"pokorio" zahtjevnu stazu u Garmischu, prilično istrošenu p...

04. svibanj 2024 00:24