StoryEditorOCM
ArhivOBNOVA UREĐENJE RIBARSKE LUKE U ROGOZNICI IZAZVALo STRAH MJEŠTANA

Rogozničanima smeta miris ribe

Piše PSD.
19. travnja 2011. - 12:18

Uskoro će u Rogoznici na Otoku, blizu mosta, početi pripremni radovi na 70 metara nove operativne obale za privez ribarskih brodova. Nositelj je investicije Lučka uprava, koja u izgradnju potpornog zida ulaže milijun kuna, Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja za tu je namjenu izdvojilo dva milijuna kuna, a Općina će o svojem trošku urediti javnu površinu, za što je u proračunu osigurano 200 tisuća kuna.

Ova investicija uznemirila je stanovnike obližnjih kuća, koji su općinskoj upravi uputili oštru peticiju. Strahuju da će zbog iskrcaja ribe biti izloženi neugodnim mirisima i nesnosnoj buci, zbog čega će njihovi apartmani i ugostiteljski objekti bitno izgubiti na atraktivnosti.

− Proširenje lučkog područja pokraj mosta nije ribarska luka, nego privezište i privremeno je rješenje za ribarske brodove jer će se, prema planskoj dokumentaciji, ribarska luka graditi u uvali Peleš. To je zahtjevna i skupa investicija i Županija je neće moći ostvariti bez pomoći fondova EU-a. Predana je kandidatura za novčana sredstva EU-a u 2013. godini, a nakon njezine izgradnje vezovi na novom privezištu ostat će nautičarima. Inače, tijekom turističke sezone u večernjim je satima rogoznička riva zbog iskrcaja ribe bila doslovce neprohodna.

Ovom investicijom dobivaju svi: građani uređenu obalu, a ribari mjesto iskrcaja − obrazlaže načelnica Sandra Jakelić. Rogozničani, međutim, ne dijele njezin optimizam. Strahuju da bi se na tom dijelu obale koćarice mogle privezivati i dulje vrijeme. Stoga poručuju županijskoj vlasti i nadležnome ministarstvu da ubrzaju izgradnju prave ribarske luke.

vedrana stočić

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
12. lipanj 2026 19:45