doček u zagrebu za blanku vlašić, svjetsku prvakinju u skoku u vis u dvorani
Jedna je dimenzija doći do vrha, a sasvim je druga tamo i ostati. Oni koji mogu ponavljati ovakve uspjehe spadaju među sportske legende, a
Blanka je na najboljem putu da to postane - rekao je otac i trener nove-stare dvoranske svjetske prvakinje u skoku u vis
Joško Vlašić, te dodao kako živimo u šovinističkom vremenu kad se sportašice za svaki uspjeh moraju pet puta više potruditi od svojih muških kolega.
- Ovo društvo mora ženama osigurati stvarnu, a ne samo načelnu ravnopravnost - završio je ponosni, ali s pravom zaštitnički raspoloženi Vlašić, koji je zajedno s Blankom prolazio stresno razdoblje kad su u domaćim medijima, uoči samog prvenstva u Dohi osvanuli neutemeljeni napisi o navodnom pornografskom filmiću najbolje hrvatske sportašice.
 |
| Blanki je cvijeće uručio Zlatko Mateša, predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora |
U ‘odboru za doček’ u zagrebaččkoj zračnoj luci među ostalima su bili
Luciano Sušanj, predsjednik Hrvatskog atletskog saveza,
Zlatko Mateša, predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora i
Josip Čop, glavni tajnik HOO-a.
Mateša je čestitajući prvakinji ustvrdio kako je ona dokazala da je atletska dvorana u Splitu postala nužnost te je dodao kako on stvarno na zna što bi Blanka još trebala osvojiti da se to i ostvari. Blanka nije željela razgovarati ni o eventualnom obaranju svjetskog rekorda koji je samo centimetar udaljen od njezina najboljeg rezultata.
- Više neću odgovarati na pitanja o svjetskom rekordu. O tome ćemo kad dođe vrijeme, a dotad želim uživati u ovom zlatu - naglasila je Blanka, ocijenivši da na ovakav način svako natjecanje na kojem ne skoči svjetski rekord postaje neuspješno.
- Tek kad sam vidjela da je Jelena Isinbajeva ostala bez medalje postalo mi je jasno kakav sam uspjeh postigla - otkrila nam je svjetska prvakinja najavivši kako će si nakon ovakvog rezultata priuštiti tri tjedna aktivnog odmora koji će se sastojati od laganih treninga, sponzorskih obaveza i bećarenja.
Splićanka je na kraju dočeka razrezala slavljeničku tortu te se zaputila prema rodnom gradu.
ANTE PODRUG