NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Svi na Moćni Laz, zadnja para gaće. Omladinac mora ostati jedni savršeni domaćin kako bi otvorio šampanjac

6. svibnja 2024. - 16:33
Nogometni klub Omladinac uoči utakmice 17. kola protiv Faraona na Lastovu - kod kuće je u sezoni 2023./24. dobio svih devet utakmicaNogometni Klub Omladinac/

Zadnje kolo i ogled dva vodeća sastava lige odluče o pobjedniku Druge županijske lige. Drugi Hajduk 1932. dočekuje vodećeg Omladinca. Domaćinu igra samo pobjeda, Lastovci će slaviti i u slučaju neodlučenog rezultata.

U predzadnjem kolu Omladinac je s 2:0 dobio na Lastovu Faraona, Karlo Kustura u 25. i Bepo Marinković u 61. minuti su pogađali mrežu sastava iz Trpnja. Ta utakmica je završila kad su počele preostale utakmice 17. kola. Hoće li Rat u svojoj Kuni dobiti Hajduka 1932.? Uspije li, gotovo je. Omladinac je pobjednik. Imat će nedostižna četiri boda više u odnosu na pratitelja. Međutim, to se nije dogodilo. Hajduk 1932. je već nakon deset minuta igre vodio s 2:0 (Ivan Maričić u 6. i Igor Žuvela u 10. minuti),  u 25. minuti poveo 3:0 (Marin Šeparović). Bilo je i 5:0 (Dino Šeparović u 72., te u 84. minuti drugi put na utakmici Igor Žuvela). Domaćin je u 88. minuti preko Danijela Vukića uspio samo ublažiti poraz.

U četiri utakmice 17. kola dvije pobjede domaćina i dvije gostiju. Domaćini su slavili s po dva pogotka u mreži gosta, gosti s pet pogodaka u mreži domaćina. Enkel je na svojim Lokvicama u Popovićima svladao Nogometnu akademiju Libertas s 2:0 pogocima Tonćija Braila u 81. i Luke Raguža u 86. minuti, dok su Ponikve u na Badnjaru dobile domaćina, Putniković, s 5:0 u utakmici u kojoj se istaknuo Ivan Milić s tri pogotka (4., 14. i 68. minuta), dok su se po jednom u strijelce upisali Mihael Franković (36. minuta) i Josip Jukić (75. minuta).

Omladinac je pobjedom protiv Faraona zaključio sezonu na svom terenu sa savršenim učinkom – dobio je svih devet utakmica, osvojio svih 27 bodova, pogodak razlika 34:4, a sad ide u goste Hajduku 1932., koji također ima savršen učinak kod kuće. Sastav s Moćnog Laza je dobio svih osam utakmica, a pogodak razlika 48:1.

Tko je jedini igrač koji je postigao pogodak protiv Hajduka 1932. na Moćnom Lazu? Bilo je to u 8. kolu, Rat je poražen s 1:5, a jedini pogodak za sastav iz Kune postigao je Luka Violić. Dakle, oba ogleda ove sezone Rata i Hajduka 1932. završila su istim rezultatom. Zanimljivo, tko je slavio u predzadnjem kolu prvog dijela, slavio je sad i u predzadnjem kolu drugog (8. kolo: Faraon - Omladinac 2:4, Ponikve - Putniković 3:1, NA Libertas - Enkel 0:1). U petoj utakmici 8. kola bilo je: Grk - SOŠK 1919. 4:1 (nakon odustajanja SOŠK-a 1919., utakmica 17. kola registrirana je za Grk 3:0).

Kakav je Omladinac u gostima? Dobio je pet od osam utakmica, jednom odigrao neodlučeno, te dva puta izgubio, postigao 19, a primio 11 pogodaka, osvojio na strani 16 bodova koliko i Ponikve, koje su ove sezone u devet gostujućih utakmica (pet pobjeda, jedan neodlučan rezultat i tri poraza, pogodak razlika 23:16). Hajduk 1932. je najuspješniji gost (šest pobjeda i tri poraza, 18 bodova, pogodak razlika 29:15).

Budući je SOŠK 1919. odustao od natjecanja, Nogometna akademija Libertas je zaključila sezonu. Učinak – 22 boda.

U 18. kolu, u nedjelju, 12. svibnja, osim utakmice odluke Hajduk 1932. – Omladinac, još igraju Faraon – Putniković, Ponikve – Enkel, te Grk – Rat.

POREDAK

1. Omladinac 43 boda (53:15), 2. Hajduk 1932. 42 boda (77:16), 3. Ponikve 29 bodova (38:27), 4. Enkel 27 bodova (30:35), 5. Rat 27 bodova (36:42), 6. NA Libertas (utakmica više) 22 boda (20:32), 7. Grk (kažnjen oduzimanjem 5 bodova, utakmica više) 21 bod (32:25), 8. Faraon 19 bodova (30:47), 9. Putniković 15 bodova (22:30), 10. SOŠK 1919. (odustao od natjecanja) 3 boda (7:56).

27. svibanj 2024 16:32