NogometŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP

Domaćin poveo, Neretva preokrenula na Lapadu i povela u 87., a na kraju su ipak penali odlučivali...

8. svibnja 2024. - 19:04

Penali su odlučivali na Lapadu, tko će u polufinale, GOŠK Dubrovnik 1919. ili Neretva? Uspješniji su bili domaći 5:4, koji će u polufinalu igrati u Blatu protiv BŠK Zmaj. U drugom polufinalu suparnici su Župa dubrovačka - Neretvanac.

Nakon 90 minuta posljednje utakmice četvrtfinala bilo je 2:2. Baldo Teo Krešić je u 31. minuti postigao prekrasan pogodak za domaćina, zatresao mrežu Neretve, koja je imao dobre prilike. U 18. minuti gosti su zatresli gredu gola domaćina (Antonio Raguž), u 29. i 30. minuti istaknuo se Mateo Čerjan, vratar dubrovačkog sastava. Zaustavio je prvo udarac Branimira Vištice, a potom Mirka Marića.

U nastavku, 61. minuta - Seth Amoateng je potegao s 20-ak metara (pored desne vratnice). Tri minute poslije Neretva je pogledavala prema sucu Filipu Proleti tražeći kazneni udarac nakon gužve u šesnaestrecu domaćina. Potom novi korner za goste, Raguž se najbolje snašao u gužvi - 1:1. U 78. minuti velika prilika za Neretvu, ali Fran Ćavar iz blizine šalje loptu preko gola. I u 87. minuti opet je strijelac Raguž. Ali, nije gotovo. Vratio se GOŠK Dubrovnik 1919., izjednačio na 2:2 u 90. minuti. Strijelac Amoateng.

GOŠK Dubrovnik 1919. je četvrtfinale Županijskog kupa izborio boljim izvođenjem penala kod Konavljanina u Čilipima, sad je bio uspješniji i od Neretve.

PENALI NA LAPADU

Prva serija: 0:0 Vlaho Skaramuca (obrana Faris Ribić), 0:1 Mirko Marić, druga serija: 1:1 Luka Matić, 1:2 Nikola Šunjić, treća serija: 2:2 Antonio Delevski, 2:2 Mate Crnčević (obrana Mateo Čerjan), četvrta serija: 3:2 Josip Listar, 3:2 David Barišić (promašaj), peta serija: 3:2 Maro Matić (obrana Faris Ribić), 3:2 Antonio Raguž (obrana Matea Čerjana).

Županijski nogometni kup, četvrtfinale: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretva (Metković)