Dinamo i Rijeka gađali stative, odluka o osvajaču kupa će pasti na Rujevici

Piše hina
15. svibnja 2024. - 20:55

U prvom dvoboju ovosezonskog finala Hrvatskog nogometnog kupa nije bilo ni pobjednika ni golova, Dinamo i Rijeka su na maksimirskom stadionu odigrali 0-0.

Drama oko novog slavljenika u Kupu tako se seli na riječku Rujevicu gdje će se iduće srijede odigrati uzvratna utakmica. Nakon duže vremena u ovom finalu vrijedi pravilo pogotka u gostima. Posljednje dvije sezone Hrvatski kup su osvajali nogometaši splitskog Hajduka.

Nije dugo trebalo za prvu šansu na utakmici, a udarac s 20 metara Hoxhe u drugoj minuti obranio je vratar Rijeke Zlomislić. Gosti su uzvratili već u petoj minuti, a prvi je Nevistiću zaprijetio Mitrović koji je, nakon kornera, glavom pucao prilično preko vrata.

Rijeka se postavila otvoreno, igrali su gosti visoki presing te je u uvodnom dijelu Dinamo svoj napadački dio igre bazirao na kontranapadima. U 18. minuti od samog starta razigrani Hoxha opasno je zaprijetio novim dalekometnim udarcem. Pucao je s 25 metara i žestoko uzdrmao gredu.

Potom se utakmica potpuno umrtvila sve do kraja prvog poluvremena. Pravih prilika nije bilo ni na jednoj strani te se na odmor otišlo čistih mreža.

Kako je Rijeka izgledala bolje i angažiranje u uvodnih dvadesetak minuta susreta, takav je dojam ostavljala i na startu drugog poluvremena. Nakon slabašnih pokušaja Pašalića i Selahija uslijedila je u 59. minuti odlična šansa za goste. Fruk je iz daljine gađao suprotni kut, ali je Dinamo spasila vratnica.

Dinamo se u drugom dijelu nije vidio sve do 65. minute kada je solidnu šansu imao Baturina, ali za Zlomislića je taj pokušaj bio lagani ulov. Uslijedile su potom promjene u kadru na obje strane, a novi igrači nisu podigli energiju na travnjaku, već se utakmica dodatno razvodnila kako se bližio kraj.

Obrane su bile fokusirane, napadački se nije htjelo previše riskirati ni u završnici dvoboja te je u takvom ritmu završilo bez golova.

DINAMO - RIJEKA 0:0

DINAMO: Nevistić - Pierre-Gabriel, Ristovski, Theophile-Catherine, Ogiwara - Sučić (od 63. Ademi), Mišić - Špikić (od 57. Kaneko), Baturina, Hoxha (od 63. Vidović) - Petković

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić, Mitrović, Radeljić, Goda ? - Selahi - Pjaca, Fruk, Hodža, Pašalić - Ivanović (od 53. Marić)