KošarkaTRIJUMF NA KVADRAT

Opet Ragusa slavi u domu Plamen Požege, dobila je majstoricu, opet je u finalu!

5. svibnja 2024. - 18:59

MAJSTORICA

Polufinalna serija, Požega: Plamen Požega - Ragusa 74:77 (0-1), Dubrovnik: Ragusa - Plamen Požega 59:80 (1-1), Požega: Plamen Požega - Ragusa 76:81 (1-2)

Otišle su na odmor sa sedam koševa zaostatka, Plamen Požega je vodila u svom domu sa 47:40, ali treća četvrtina je bila četvrtina iz snova. Dobile su je s 30:8, okrenule sve na svoju stranu, i opet ostvarile pobjedu kod pobjednica Kupa Ružice Meglaj Rimac.

Ragusa nije zaustavljena u polufinalu doigravanja, nije imala prednost domaćeg terena, a serija - u sve tri utakmice slavio je gost. Opet je u finalu, koje se igra na tri pobjede i u kojem ekipa trenerice Cvetane Matić lovi četvrtu ukupno i u nizu krunu najbolje ekipe.

Šest igračica je iznjelo utakmicu: Jennifer Fleischer ‘double double‘ u majstorici (18 koševa i 11 skokova), Iva Todorić 17 koševa, 6 skokova i 7 asistencija, Lea Hajdin 16 koševa i 3 skoka, Carmen Miloglav također ‘double double‘ (12 koševa, 4 skoka i 12 asistencija), Lina Strlić 10 koševa, skok i 3 asistencije, te Tea Perić 8 koševa i 5 skokova.

Pamtit će se od 47:40 do 49:52, od 53:54 do 53:67, do 55:70 na kraju treće četvrtine... U prvoj četvrtini, koju je dobio domaćin 24:22, bilo je 2:8, te 5:13. U drugoj 25:30, ali potom 43:33 i 45:35, te spomenutih 47:40 na kraju druge.

U drugom polufinalu, također majstorici, Trešnjevka 2009., koja je bila pobjednik ligaškog dijela, dobila je Medveščak sa 66:61, te će ona imati prednost domaćeg terena u slučaju pete utakmice finala, majstorice.

23. svibanj 2024 13:48