SportODLIČNI REZULTATI

Međunarodni plivački miting „Zlatni Orlando“ Rita Herceg i Ivano Kuman za PK Zadar osvojili pet medalja!

Piše IG
14. svibnja 2024. - 20:42

Međunarodni plivački miting „Zlatni Orlando“ održan je u Dubrovniku u organizaciji Plivačkog kluba Jug, na 50-metarsskom bazenu u Gružu. Nastupilo je 334 plivača iz 10 zemalja: Hrvatska, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbija, Mađarska, Ukrajina, Makedonija, Njemačka, Albanija i Kosovo. Natjecatelji su bili razvrstani u 3 dobne kategorije: A-seniori (M/Ž 2005. i stariji), B-juniori (M/Ž 2006. i 2007.) i C-ml. juniori (2008. i mlađi). Plivalo se ukupno 17 pojedinačnih disciplina u muškoj i ženskoj kategoriji.

Plivački klub Zadar predstavljali su: Tibor Harapin, Ivano Kuman, Niko Baričević, Andrija Radas, Matija Ukalović, Rita Herceg, Lucija Klasić i Mareta Mikulić u pratnji trenera Ivana Karavide, prof. i Bruna Šarića.

Najuspješnija članica PK Zadra bila je Rita Herceg otplivala je vrijedne plasmane u apsolutnom poretku osvojila tri srebrene medalje u juniorskoj kategoriji. Najveći broj bodova (549), plivala je u disciplini 200 m prsno s vremenom (2:47.92), gdje se plasirala na 4. mjesto u apsolutnom poretku te osvojila srebrenu medalju u B kategoriji. U disciplini 50 m prsno (35.74) plasirala se na 5. mjesto u apsolutnom poretku te osvojila srebro u juniorskoj kategoriji. Na 100 m prsno (1:20.04), Rita se u apsolutnom poretku plasirala na 6. mjesto dok je u juniorskoj kategoriji s istim rezultatom osvojila srebrenu medalju. Nastupila je još i u disciplini 50 m slobodno (29.96) te se plasirala na 5. mjesto u B kategoriji.

Mlađi junior Ivano Kuman, otplivao je također vrijedne plasmane u apsolutnom poretku te u C kategoriji osvojio srebro i broncu. U disciplini 400 m mješovito (5:22.29) plasirao se na 6. mjesto u apsolutnom poretku, dok je u svojoj kategoriji osvojio srebrenu medalju. Na 200 m prsno (2:41.82) zauzeo je 8. mjesto u apsolutnoj kategoriji te u kategoriji ml. junior osvojio broncu. Nastupio je još i u disciplinama 100 m prsno (1:12.36) 4. mjesto te 200 m mješovito (2:30.47) 5. mjesto u C kategoriji.

U najboljih 10 u kategoriji sa svojim rezultatima ulazili su: juniorka Lucija Klasić 6. mjesto na 200 m slobodno (2:25.35) te 7. mjesto u disciplinama 100 m slobodno (1:05.14) i 50 m slobodno (30.22); ml. junior Niko Baričević 9. mjesto u C kategoriji na 200 m slobodno (2:15.12) i Tibor Harapin 6. mjesto u apsolutnoj kategoriji na 1500 m slobodno (19:4.31).

-Čestitke svim našim plivačima na ostvarenim rezultatima, plasmanima te odličjima. Također, sve pohvale za domaćina PK Jug na organizaciji ovog natjecanja. Iduća kontrolna točka za ovu kategoriju plivača je 01. i 02. lipnja 2024. kad se za ml. juniore i starije odvija Ekipno prvenstvo Hrvatske. PK Zadar, ovaj vikend 18. i 19. svibnja nastupa u Zagrebu s kadetima i ml. kadetima na plivačkom mitingu “Žabac”, kazali su nam u PK Zadru.